Sportovní klub Buštěhrad z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
Sportovní klub Buštěhrad z.s.
www.skbustehrad.cz

Příští zápas

SK Buštěhrad vs Sportovní klub Běleč

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00
Místo: fotbalové hřiště SK Buštěhrad

O klubu

Číslo klubu:  2030071
Adresa:         Podhradí 254/7, Buštěhrad 273 43

IČ:                 487 05 829

číslo účtu - hlavní:                 116 969 4006/2700

číslo účtu - příspěvky:           116 969 4014/2700       2.500,- za pololetí (mládež)

1919

Fotbalový klub SK Buštěhrad byl založen ustavující schůzí dne 27. dubna 1919 v hostinci Na Vinohradě. Barvou klubu byla zvolena černobílá kombinace. Začátky byly těžké, nebyl zájem o sport a nebylo žádné hřiště, kde by se dala hrát mistrovská utkání.

1920

V tomto roce se začalo s budováním prvního hřiště na poli státního statku. Nebylo však dodělané a výsledkem bylo rozdělení klubu na SK Buštěhrad a Čechii Buštěhrad. Za několik měsíců se uskutečnil zápas mezi SK a Čechií. Mladé mužstvo SK Buštěhrad vítězí v poměru 1:0. Klubu hodně pomohl i Josef Bečvář, který přenechal pro klub nároky na pořádání tanečních zábav. Na podzim získává klub pozemek za Ovčínem a zde vybuduje nové hřiště, na kterém se však odehraje jen pár zápasů, než ho pohltí výstavba rodinných domů.

1922

V tomto roce několik hráčů, kteří odešli do Čechie, ohlásilo přestup zpět. Čechie Buštěhrad, která měla hřiště na místě nynějších garáží požárního sboru, byla v rozkladu.

1924

Opětovná ztráta hřiště, které pohltila stavební zástavba. Klub tak musel hrát zápasy na hřišti SK Hostouň. Mužstvo v tomto roce vyhrálo pohár a diplom v pohárové soutěži. Sloučení s Čechií Buštěhrad na valné hromadě 2. listopadu 1924. Od této doby je v Buštěhradu pouze jeden sportovní klub, který zakládá fotbalovou tradici a činnost, která byla rok od roku úspěšnější.

1926

Mistrovskou soutěž sehrál klub úspěšně. Ve III. třídě obsadil oddíl druhé místo a tím si zajistil postup do druhé třídy. Úspěšnou hrou získal klub mnoho příznivců a památný je zejména pochod s hudbou z Buštěhradu do Otvovic.

1928

Tento rok se klub umístil na třetím místě v mistrovské soutěži a v důsledku reorganizace postoupil do druhé třídy středočeské župy. Hřiště za pilou bylo zrušeno a bylo vybudované nové na místech dnešní Hutnické ulice.

1929

Slavnost pořádána na počest desátého jubilea vzniku klubu měla zdařilý průběh.

1931

V mistrovské soutěži si mužstvo zachránilo příslušnost ve II. třídě až zlepšeným závěrem.

1932

Mužstvo v tomto roce hrálo v sestavě, na níž staří příznivci vzpomínají velmi rádi - Karel Hlinka, Alois Karásek, Jan Vokatý, František Malý, Miroslav Nohejl, Bedřich Nešleha, Václav Hofman, , Václav Freja, Karel Kopáček, Miroslav Štanc, Václav Kváča.

1933

Úspěšný rok, protože výše jmenované mužstvo dosahovalo pěkných výsledků. Mužstvo si vybojovalo postup do I.B - třídy a udělalo radost mnohým příznivcům. Skvělou formou potvrdilo získáním dalších trofejí. Křišťálový pohár, který věnoval pan ředitel Emil Bryndač a putovní pohár, věnovaný správcem pivovaru Karlem Bukem

1934

V mistrovské soutěži se mužstvo umístilo na druhém místě za SK Kročehlavy. Z klubu odešel znamenitý hráč Vladimír Jaašek do ligové Viktorie Žižkov.

1936

Docházelo k neshodám a často se mužstvo nedostavilo k zápasu, čímž bylo způsobeno mnoho nesnází. Nakonec se vše urovnalo a v pohárové soutěži získalo křišťálový pohár za první místo.

1938

I přes nepříznivé období, které bylo těžké pro celý náš národ, výbor kopané pracoval se zvýšeným úsilím a nově sestavené mužstvo si vedlo dobře v pohárové soutěži uspořádané k oslavám 20. výročí vzniku republiky. Obsadilo druhé místo a získalo krásnou trofej. Z mistrovské soutěže oddíl sestoupil do II.třídy kladenského okresu. BYly sehrány jen dva zápasy a soutěž se přerušila, neboť přišlo září a mobilizace.

1939

Výbor měl těžký úkol. Překonat úskalí způsobené nacistickou okupací. Činnost ve všech spolcí byla ochromena. V tomto roce posílené družstvo vybojovalo postup do I.B třídy. Klub se musel rozloučit se starým hřištěm a na jaře se přemístilo do prostoru proti hostinci Na Kahanci.

1941

V tomto roce si vedl velice úspěšně dorost, který obsadil první místo. Tím se kvalifikoval do mistrovské župní soutěže.

1942

Také v tomto roce pokračoval dorost ve výborných výkonech a probojoval se až do finále spolu s mužstvy Admira 8, Nuselský SK, Sparta Praha, a ČAFC Vinohrady. Po vítězství na prvními třemi celky prohlál Buštěhrad s ČAFC Vinohrady 2:4, které se staly mistry Čech. Byl to vynikající úspěch. Střelcem mužstva byl Václav Sršeň.

1943 - 1944

V těchto letech odešli velmi dobří hráči - Jaroslav Burgr do SK Dejvice a Václav Sršeň do SK Kladno, kde si vedl velmi dobře a oblékl několikrát i dres reprezentační.

1945

Začíná nový život klubu.

1946

Byla uspořádaná tryzna za umučené a padlé členy klubu a postaven pomník v areálu hřiště.

1947

Po 27 letech činnosti vybojoval klub postup do I.A třídy (což byla třetí nejvyšší soutěž v Čechách!).

1949

Zánik názvu SK Buštěhrad, oddíl se stává součástí Tělocvičné jednoty. Přejímá tak název TJ Sokol - oddíl kopané.

1950 - 1957

Pád do nižších soutěží.

1958

V tomto roce si klub zajistil postup do I.B třídy. V novém ročníku byl oddíl zařazen do do pražské skupiny, kde si vedl výborně a obsadil konečné druhé místo.

1959

Jarní kolo bylo velmi úspěšné a hráči obsadili znuvu druhé místo. V rámci oslav čtyřiceti let trvání klubu byla sehrána řada utkání.

1960

Začalo se s výstavbou nových kabin. Mužstvo končí na sedmé příčce, která přesto zajišťovala postup do nově tvořené I.A třídy. Střelcem týmu byl Koča.

1961

U příležitosti slavnostního otevření nově vybudovaných kabin bylo sehráno přátelské utkání s Železárnami Bílá Cerekev.

1963

V důsledku další reorganizace soutěží byl Buštěhrad opět zařazen do I. B-třídy, když postupoval ze šestého místa. V novém ročníku si mužstvo vedlo celkem slušně. Překvapivým tahem trenéra Vinkla bylo zařazení obránce Antonína Tatíčka do čela útoku. Ten se uvedl střeleckým koncertem a jeho čtyři branky rozhodly o vítězství 5:1 nad Hostivicí.

1964

Klub oslavil 45-leté výročí. Součástí oslav bylo i utkání proti hokejistům ligového SONP Kladno, v němž domácí Buštěhrad podlehl 2:6. Byla odhalena pamětní deska členům oddílu, kteří zahynuli za II. Světové války.

1966

Nový ročník nezačal dobře. Obrat přišel až po sedmi porážkách, kdy se hráči: Fencl, Křížek, Šafr a Švihlík vrátili z vojenské služby. Do konce sezóny již tým neprohrál.

1969

Po slabší podzimní části hrozil sestup z 1.B  třídy, ale úspěšnějším jarním finišem se soutěž zachránila. O velikonočních svátcích byl sehrán mezinárodní zápas. Prostřednictvím Sport-turistu jsme hostili tým Sport Verein Kirschhausen z Německé spolkové republiky a zvítězili jsme 6:2. V červnu proběhly oslavy padesátiletého trvání klubu. Byly uspořádány turnaje jak dospělých, tak mládežnických celků. Oddíl uspořádal v závěru roku kulturně-společenský zájezd do Prahy, kde navštívil kabaret "U Fleků".

1971

Na hřiště byly instalovány nové branky. (doposud byli hranaté)

1973

V tomto roce byla završena "zakletá" série druhých míst. Tentokrát chyběl k postupu opravdu jen krůček. Celou soutěž Buštěhrad vedl tabulku, ale teprve v posledním utkání, doma proti Rakovníku-B, se rozhodovalo o postupujícím. Téměř 800 diváků věřilo, že se to našemu mužstvu povede. Vše se rozhodlo až v závěru zápasu a Buštěhrad bohužel prohrál 3:2.

1974

V roce pětapadesátého výročí kopané v Buštěhradě se náš tým stal držitelem titulu ,,Vzorný oddíl 3. stupně“. I. A - mužstvo skončilo v mistrovské soutěži čtvrté. V rámci oslav bylo sehráno přátelské utkání se starou gardou Slávie Praha. Zápas měl slavnostní rámec a hosté předvedli, před více než 400 diváky, jak se hrála kopaná v minulosti. Zejména internacionál Josef Bican ve svých dvaašedesáti letech předvedl mistrovské kousky a velkou měrou se zasloužil o vítězství 2:3, když všechny branky dal sám. V předzápase se utkali také žáci obou oddílů.

1976

Oddíl pokračuje v soutěži o titul ,,Vzorný oddíl 2. stupně". Byla uspořádána řada akcí, m. j. beseda o mistrovství světa v ledním hokeji s Edou Novákem a Františkem Kaberlem. V přátelském utkání jsme porazili Rakovník-B vysoko 7:0. Výsledek je zajímavý tím, že před dvěma lety jsme s tímto oddílem prohráli postup do 1.A-třídy.

1977

V květnu podnikl fotbalový klub historicky první zájezd za hranice naší vlasti a navázal družbu s podnikovým týmem Teguma Halberstadt z NDR. V létě přijeli hosté na oplátku k nám.

1978

Oddílu se podařilo zakoupit autobus, čímž byla vyřešena doprava všech družstev k zápasům.

1979

Oddíl oslavil šedesát let trvání. Byla také instalována výstavka trofejí a dokumentů o činnosti klubu. O příjemnou atmosféru se starala i dechová hudba "Poldinka". Oddíl byl doporučen OV ČSTV Kladno na udělení titulu "Vzorný oddíl 1. stupně.

1980

Oddíl kopané se stal držitelem titulu "Vzorný oddíl 1.stupně.

1982

V "Memoriálu Aloise Burgra" se naše mužstvo utkalo ve finále s SK Hostouň. V normální hrací době končil zápas nerozhodně 1:1, takže došlo na penalty. Přihodila se kuriózní situace, kdy se kopalo celkem 33 pokutových kopů. Naše mužstvo nakonec vyhrálo 12:11 a pohár získalo.

1985

Významnou akcí byla exkurze na stadionu Sparty Praha, kterou zorganizoval obětavý činovník našeho klubu František Náprstek.

1986

Z těžko pochopitelných důvodů se nám přestalo herně dařit a následoval ten nejčernější scénář - sestup do III třídy! Novými trenéry byli zvoleni dlouholetí hráči Buštěhradu Jaroslav Šturm a Jan Fencl.

1988

Na hřišti byl instalován světelný ukazatel skóre s časomírou. Oddíl se mohl tímto zařízením právem pochlubit, neboť podobné mělo na okrese jen Kablo Kročehlavy. 

1990

Hráči celou sezónu zodpovědně plnili náročné požadavky obou trenérů Šturmy a Fencla. Odměnou jim za to byl tolik vytoužený postup do okresního přeboru. Po posledním zápase, doma s Lidicemi 6:1, mohly naplno propuknout oslavy.

1991

V Lidickém poháru byl náš tým první.

2000

Po dlouhých letech účasti v okresním přeboru ho Buštěhrad opouští. 

2002

V tomto roce byl založen B-tým. Nahradil tak dorost, jenž ukončil činnost pro nedostatek hráčů.

2005

Série porážek rozhodla, že Buštěhrad skončil na posledním místě a sestoupil do čtvrté třídy.

2009

Tým postoupil opět do třetí třídy.

2012

Tým obohacený o posily z vyšších tříd opět postupuje do okresního přeboru. Ovšem hned další sezónu nás posily opouští a tým se ve vyšší soutěži neudrží a sestupuje zpět do třetí třídy.

2013

Předsedou oddílu je Tomáš Černohorský a dohromady se dává tým složený převážně z místních odchovanců. Trenérem je Aleš Šturm.

2016

Tým přebírá nový trenér Ondřej Křišťan, hráč s prvoligovými zkušenostmi, který skládá tým s ambicemi postupu do Okresního přeboru.

2017

Týmu se daří, září v soutěži Kopeme za fotbal a odměnou pro hráče je utkání proti prvoligovému FK Teplice na jejich stadiónu s výsledkem 11:1 pro domácí. Na buštěhradský stadion jdou vést tréninkovou jednotku trenéři prvoligového klubu FK Dukla Praha.

2018

Vytoužený postup do okresního přeboru! Na konci soutěže má tým 33 bodů, které zajistily 10. místo. Za zmínku stojí, že fotbalisté ani v jednom ze šesti zápasů dohraných až na penalty neprohráli V soutěži Kopeme za fotbal, tentokrát odjíždíme do Jablonce nad Nisou, konečný výsledek je 17:2 pro domácí. Jablonečtí hrají v nejsilnější možné sestavě v čele se třemi reprezentanty. Tým má 5 mládežnických kategorií.

2019

Cíl pro letošní rok je jasný, udržet se a zabydlet v Okresním přeboru. Po skvěle odehraném podzimu, má tým po 13. kole 26 bodů a krásné 4. místo. Jarní kola soutěže se ani nerozběhla díky začínající situaci kolem Covid-19, nikdo nesestupuje ani nepostupuje. Trenér Křišťan končí u týmu jako trenér, a to na vlastní žádost. Tým přebírá Zdeněk Nachtigal. Probíhají jednání o možnosti rekonstrukci kabin. 

2020

Soutěž se ani tento rok nedohrála - opět nikdo nesestoupil ani nepostoupil. Končilo se už po 8. kole, kdy tým končí na 11. místě s náskokem 2. bodů na poslední Družec a s náskokem jednoho botu na Lidice a Černuc. Opět je za tím opakující se situace kolem Covid-19. Fotbalová asociace si odsouhlasila, že v příští sezoně stačí dohrát jen celá podzimní část, aby se mohlo sestupovat či postupovat. Byla provedene mimořádná valná hromada, kde byli odvoláni členové výboru Karel Landa, Vít Oplt a Tomáš Černohorský. Nový sedmičlenný výbor se skládá z: předseda Aleš Šturm a členové Ondřej Křišťan, Tomáš Horák, Peter Šadlák, David Karásek, Ondřej Hroneš a Jitka Ulrichová

2021

Soutěž se po podzimu pro buštěhradské nevyvíjí dobře. Po 13. kole jsou na posledním místě. Ztráta na 10. místo jsou ale jen 3 body. Budeme doufat, aby se soutěž na jaře rozjela a tým měl šanci opustit sestupové pozice. Nálada v týmu není ideální. 

2022

Tým sestupuje do 3. třídy, když končí na posledním místě v tabulce. Rozrůstají se mládežnické týmy. A-tým se bude snažit stabilizovat, najít vhodné posily a zabojovat o vyšší patra 3. třídy. Mladší přípravka vyhrává svoji skupinu okresního přeboru po podzimní části. A-tým přezimuje ve 3. třídě po podzimu na krásném druhém místě.

2023

A tým si oproti podzimu o jednu příčku pohoršil a zakončil sezónu na třetím místě. Do týmu se povedlo k ose týmu zapracovat mladé tváře a tým se příští sezónu pokusí útočit na příčky nejvyšší. Mládeži se povedlo stabilizovat tři věkové kategorie, ale odliv nejstarších žáků znamená, že se nepodaří pro podzimní část pro tyto fotbalisty zajistit mistrovské zápasy. Nutno podotknout, že se fotbal nyní potýká s nedostatkem hráčů od starších žáků až po všechny dorosteneké kategorie, bohužel.

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. TJ SK Hřebeč B 17 97:26 42
2. SK Buštěhrad 16 63:21 41
3. FC Čechie Velká Dobrá B 17 65:32 37
4. Novoměstský Kladno 17 56:38 36
5. FK Slovan Kladno 17 47:37 29
6. Sokol Bratronice 16 34:42 23
7. Baník Stochov 17 38:54 19
8. FC Slavoj Kladno B 16 32:50 18
9. SK Kamenné Žehrovice 16 34:55 17
10. TJ Sokol Braškov B 17 33:68 17
11. Sportovní klub Běleč 17 31:68 16
12. TJ Meteor Pletený Újezd 16 35:50 15
13. SK Baník Libušín B 17 29:53 14

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Baník Stochov
SK Buštěhrad
2:3 PP
Podrobnosti

Střelci týmu

20 gólů

Jiří Rudolecký

10 gólů

Maxmilián Halaj

7 gólů

Matyáš Roztočil

7 gólů

Pavel Vávra

5 gólů

Lukáš Rohla

Nejbližší narozeniny

21.05.2024 Aleš Šturm (53)
24.05.2024 Petr Hrubý (35)
24.07.2024 Martin Míšek (39)
31.07.2024 Pavel Vávra (40)
03.08.2024 Marek Švejda (23)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 45732
Posledních 30 dnů: 937 | Posledních 7 dnů: 324 | Poslední den: 20

© 2024 Sportovní klub Buštěhrad z.s. | Všechna práva vyhrazena | Andrew85@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne