Číslo klubu: 2030071
Adresa: Podhradí 254/7, Buštěhrad 273 43
IČ: 487 05 829
1919
Fotbalový klub SK Buštěhrad byl založen ustavující schůzí dne 27. dubna 1919 v hostinci Na Vinohradě. Barvou klubu byla zvolena černobílá kombinace. Začátky byly těžké, nebyl zájem o sport a nebylo žádné hřiště, kde by se dala hrát mistrovská utkání.
1920
V tomto roce se začalo s budováním prvního hřiště na poli státního statku. Nebylo však dodělané a výsledkem bylo rozdělení klubu na SK Buštěhrad a Čechii Buštěhrad. Za několik měsíců se uskutečnil zápas mezi SK a Čechií. Mladé mužstvo SK Buštěhrad vítězí v poměru 1:0. Klubu hodně pomohl i Josef Bečvář, který přenechal pro klub nároky na pořádání tanečních zábav. Na podzim získává klub pozemek za Ovčínem a zde vybuduje nové hřiště, na kterém se však odehraje jen pár zápasů, než ho pohltí výstavba rodinných domů.
1922
V tomto roce několik hráčů, kteří odešli do Čechie, ohlásilo přestup zpět. Čechie Buštěhrad, která měla hřiště na místě nynějších garáží požárního sboru, byla v rozkladu.
1924
Opětovná ztráta hřiště, které pohltila stavební zástavba. Klub tak musel hrát zápasy na hřišti SK Hostouň. Mužstvo v tomto roce vyhrálo pohár a diplom v pohárové soutěži. Sloučení s Čechií Buštěhrad na valné hromadě 2. listopadu 1924. Od této doby je v Buštěhradu pouze jeden sportovní klub, který zakládá fotbalovou tradici a činnost, která byla rok od roku úspěšnější.
1926
Mistrovskou soutěž sehrál klub úspěšně. Ve III. třídě obsadil oddíl druhé místo a tím si zajistil postup do druhé třídy. Úspěšnou hrou získal klub mnoho příznivců a památný je zejména pochod s hudbou z Buštěhradu do Otvovic.
1928
Tento rok se klub umístil na třetím místě v mistrovské soutěži a v důsledku reorganizace postoupil do druhé třídy středočeské župy. Hřiště za pilou bylo zrušeno a bylo vybudované nové na místech dnešní Hutnické ulice.
1929
Slavnost pořádána na počest desátého jubilea vzniku klubu měla zdařilý průběh.
1931
V mistrovské soutěži si mužstvo zachránilo příslušnost ve II. třídě až zlepšeným závěrem.
1932
Mužstvo v tomto roce hrálo v sestavě, na níž staří příznivci vzpomínají velmi rádi - Karel Hlinka, Alois Karásek, Jan Vokatý, František Malý, Miroslav Nohejl, Bedřich Nešleha, Václav Hofman, , Václav Freja, Karel Kopáček, Miroslav Štanc, Václav Kváča.
1933
Úspěšný rok, protože výše jmenované mužstvo dosahovalo pěkných výsledků. Mužstvo si vybojovalo postup do I.B - třídy a udělalo radost mnohým příznivcům. Skvělou formou potvrdilo získáním dalších trofejí. Křišťálový pohár, který věnoval pan ředitel Emil Bryndač a putovní pohár, věnovaný správcem pivovaru Karlem Bukem
1934
V mistrovské soutěži se mužstvo umístilo na druhém místě za SK Kročehlavy. Z klubu odešel znamenitý hráč Vladimír Jaašek do ligové Viktorie Žižkov.
1936
Docházelo k neshodám a často se mužstvo nedostavilo k zápasu, čímž bylo způsobeno mnoho nesnází. Nakonec se vše urovnalo a v pohárové soutěži získalo křišťálový pohár za první místo.
1938
I přes nepříznivé období, které bylo těžké pro celý náš národ, výbor kopané pracoval se zvýšeným úsilím a nově sestavené mužstvo si vedlo dobře v pohárové soutěži uspořádané k oslavám 20. výročí vzniku republiky. Obsadilo druhé místo a získalo krásnou trofej. Z mistrovské soutěže oddíl sestoupil do II.třídy kladenského okresu. BYly sehrány jen dva zápasy a soutěž se přerušila, neboť přišlo září a mobilizace.
1939
Výbor měl těžký úkol. Překonat úskalí způsobené nacistickou okupací. Činnost ve všech spolcí byla ochromena. V tomto roce posílené družstvo vybojovalo postup do I.B třídy. Klub se musel rozloučit se starým hřištěm a na jaře se přemístilo do prostoru proti hostinci Na Kahanci.
1941
V tomto roce si vedl velice úspěšně dorost, který obsadil první místo. Tím se kvalifikoval do mistrovské župní soutěže.
1942
Také v tomto roce pokračoval dorost ve výborných výkonech a probojoval se až do finále spolu s mužstvy Admira 8, Nuselský SK, Sparta Praha, a ČAFC Vinohrady. Po vítězství na prvními třemi celky prohlál Buštěhrad s ČAFC Vinohrady 2:4, které se staly mistry Čech. Byl to vynikající úspěch. Střelcem mužstva byl Václav Sršeň.
1943 - 1944
V těchto letech odešli velmi dobří hráči - Jaroslav Burgr do SK Dejvice a Václav Sršeň do SK Kladno, kde si vedl velmi dobře a oblékl několikrát i dres reprezentační.
1945
Začíná nový život klubu.
1946
Byla uspořádaná tryzna za umučené a padlé členy klubu a postaven pomník v areálu hřiště.
1947
Po 27 letech činnosti vybojoval klub postup do I.A třídy (což byla třetí nejvyšší soutěž v Čechách!).
1949
Zánik názvu SK Buštěhrad, oddíl se stává součástí Tělocvičné jednoty. Přejímá tak název TJ Sokol - oddíl kopané.
1950 - 1957
Pád do nižších soutěží.
1958
V tomto roce si klub zajistil postup do I.B třídy. V novém ročníku byl oddíl zařazen do do pražské skupiny, kde si vedl výborně a obsadil konečné druhé místo.
1959
Jarní kolo bylo velmi úspěšné a hráči obsadili znuvu druhé místo. V rámci oslav čtyřiceti let trvání klubu byla sehrána řada utkání.
1960
Začalo se s výstavbou nových kabin. Mužstvo končí na sedmé příčce, která přesto zajišťovala postup do nově tvořené I.A třídy. Střelcem týmu byl Koča.
1961
U příležitosti slavnostního otevření nově vybudovaných kabin bylo sehráno přátelské utkání s Železárnami Bílá Cerekev.
1963
V důsledku další reorganizace soutěží byl Buštěhrad opět zařazen do I. B-třídy, když postupoval ze šestého místa. V novém ročníku si mužstvo vedlo celkem slušně. Překvapivým tahem trenéra Vinkla bylo zařazení obránce Antonína Tatíčka do čela útoku. Ten se uvedl střeleckým koncertem a jeho čtyři branky rozhodly o vítězství 5:1 nad Hostivicí.
1964
Klub oslavil 45-leté výročí. Součástí oslav bylo i utkání proti hokejistům ligového SONP Kladno, v němž domácí Buštěhrad podlehl 2:6. Byla odhalena pamětní deska členům oddílu, kteří zahynuli za II. Světové války.
1966
Nový ročník nezačal dobře. Obrat přišel až po sedmi porážkách, kdy se hráči: Fencl, Křížek, Šafr a Švihlík vrátili z vojenské služby. Do konce sezóny již tým neprohrál.
1969
Po slabší podzimní části hrozil sestup z 1.B třídy, ale úspěšnějším jarním finišem se soutěž zachránila. O velikonočních svátcích byl sehrán mezinárodní zápas. Prostřednictvím Sport-turistu jsme hostili tým Sport Verein Kirschhausen z Německé spolkové republiky a zvítězili jsme 6:2. V červnu proběhly oslavy padesátiletého trvání klubu. Byly uspořádány turnaje jak dospělých, tak mládežnických celků. Oddíl uspořádal v závěru roku kulturně-společenský zájezd do Prahy, kde navštívil kabaret "U Fleků".
1971
Na hřiště byly instalovány nové branky. (doposud byli hranaté)
1973
V tomto roce byla završena "zakletá" série druhých míst. Tentokrát chyběl k postupu opravdu jen krůček. Celou soutěž Buštěhrad vedl tabulku, ale teprve v posledním utkání, doma proti Rakovníku-B, se rozhodovalo o postupujícím. Téměř 800 diváků věřilo, že se to našemu mužstvu povede. Vše se rozhodlo až v závěru zápasu a Buštěhrad bohužel prohrál 3:2.
1974
V roce pětapadesátého výročí kopané v Buštěhradě se náš tým stal držitelem titulu ,,Vzorný oddíl 3. stupně“. I. A - mužstvo skončilo v mistrovské soutěži čtvrté. V rámci oslav bylo sehráno přátelské utkání se starou gardou Slávie Praha. Zápas měl slavnostní rámec a hosté předvedli, před více než 400 diváky, jak se hrála kopaná v minulosti. Zejména internacionál Josef Bican ve svých dvaašedesáti letech předvedl mistrovské kousky a velkou měrou se zasloužil o vítězství 2:3, když všechny branky dal sám. V předzápase se utkali také žáci obou oddílů.
1976
Oddíl pokračuje v soutěži o titul ,,Vzorný oddíl 2. stupně". Byla uspořádána řada akcí, m. j. beseda o mistrovství světa v ledním hokeji s Edou Novákem a Františkem Kaberlem. V přátelském utkání jsme porazili Rakovník-B vysoko 7:0. Výsledek je zajímavý tím, že před dvěma lety jsme s tímto oddílem prohráli postup do 1.A-třídy.
1977
V květnu podnikl fotbalový klub historicky první zájezd za hranice naší vlasti a navázal družbu s podnikovým týmem Teguma Halberstadt z NDR. V létě přijeli hosté na oplátku k nám.
1978
Oddílu se podařilo zakoupit autobus, čímž byla vyřešena doprava všech družstev k zápasům.
1979
Oddíl oslavil šedesát let trvání. Byla také instalována výstavka trofejí a dokumentů o činnosti klubu. O příjemnou atmosféru se starala i dechová hudba "Poldinka". Oddíl byl doporučen OV ČSTV Kladno na udělení titulu "Vzorný oddíl 1. stupně.
1980
Oddíl kopané se stal držitelem titulu "Vzorný oddíl 1.stupně.
1982
V "Memoriálu Aloise Burgra" se naše mužstvo utkalo ve finále s SK Hostouň. V normální hrací době končil zápas nerozhodně 1:1, takže došlo na penalty. Přihodila se kuriózní situace, kdy se kopalo celkem 33 pokutových kopů. Naše mužstvo nakonec vyhrálo 12:11 a pohár získalo.
1985
Významnou akcí byla exkurze na stadionu Sparty Praha, kterou zorganizoval obětavý činovník našeho klubu František Náprstek.
1986
Z těžko pochopitelných důvodů se nám přestalo herně dařit a následoval ten nejčernější scénář - sestup do III třídy! Novými trenéry byli zvoleni dlouholetí hráči Buštěhradu Jaroslav Šturm a Jan Fencl.
1988
Na hřišti byl instalován světelný ukazatel skóre s časomírou. Oddíl se mohl tímto zařízením právem pochlubit, neboť podobné mělo na okrese jen Kablo Kročehlavy.
1990
Hráči celou sezónu zodpovědně plnili náročné požadavky obou trenérů Šturmy a Fencla. Odměnou jim za to byl tolik vytoužený postup do okresního přeboru. Po posledním zápase, doma s Lidicemi 6:1, mohly naplno propuknout oslavy.
1991
V Lidickém poháru byl náš tým první.
2000
Po dlouhých letech účasti v okresním přeboru ho Buštěhrad opouští.
2002
V tomto roce byl založen B-tým. Nahradil tak dorost, jenž ukončil činnost pro nedostatek hráčů.
2005
Série porážek rozhodla, že Buštěhrad skončil na posledním místě a sestoupil do čtvrté třídy.
2009
Tým postoupil opět do třetí třídy.
2012
Tým obohacený o posily z vyšších tříd opět postupuje do okresního přeboru. Ovšem hned další sezónu nás posily opouští a tým se ve vyšší soutěži neudrží a sestupuje zpět do třetí třídy.
2013
Předsedou oddílu je Tomáš Černohorský a dohromady se dává tým složený převážně z místních odchovanců. Trenérem je Aleš Šturm.
2016
Tým přebírá nový trenér Ondřej Křišťan, hráč s prvoligovými zkušenostmi, který skládá tým s ambicemi postupu do Okresního přeboru.
2017
Týmu se daří, září v soutěži Kopeme za fotbal a odměnou pro hráče je utkání proti prvoligovému FK Teplice na jejich stadiónu s výsledkem 11:1 pro domácí. Na buštěhradský stadion jdou vést tréninkovou jednotku trenéři prvoligového klubu FK Dukla Praha.
2018
Vytoužený postup do okresního přeboru! V soutěži Kopeme za fotbal, tentokrát odjíždíme do Jablonce nad Nisou, konečný výsledek je 17:2 pro domácí. Jablonečtí hrají v nejsilnější možné sestavě v čele se třemi reprezentanty. Tým má 5 mládežnických kategorií.
2019
Cíl pro letošní rok je jasný, udržet se a zabydlet v Okresním přeboru. Probíhají jednání o možnosti rekonstrukci kabin.
1. | TJ Slovan Velvary B | 7 | 37:4 | 21 |
2. | SK Kročehlavy | 7 | 24:10 | 20 |
3. | TJ Sokol Vraný | 7 | 22:13 | 14 |
4. | FK Brandýsek | 7 | 13:16 | 11 |
5. | SK Zlonice | 7 | 19:23 | 11 |
6. | FK Slovan Kladno | 7 | 19:17 | 9 |
7. | SK Baník Libušín B | 7 | 12:31 | 9 |
8. | SK Slavoj Pozdeň | 6 | 23:12 | 8 |
9. | TJ SOKOL Smečno | 6 | 14:12 | 8 |
10. | SK Buštěhrad | 7 | 10:23 | 7 |
11. | Novoměstský Kladno | 6 | 8:14 | 6 |
12. | TJ Viktorie Černuc | 7 | 7:15 | 6 |
13. | TJ Sokol Lidice | 5 | 9:15 | 4 |
14. | SK Družec | 6 | 5:17 | 4 |
TJ Slovan Velvary B
SK Buštěhrad |
10:0 Podrobnosti |
2 góly
Petr Jindra2 góly
Lukáš Nachtigal2 góly
Mikuláš Mikeš1 gól
Jiří Rudolecký1 gól
Ondřej Křišťan
Počet návštěv: 26938
Posledních 30 dnů: 2013 |
Posledních 7 dnů: 21 |
Poslední den: 3
© 2021 Sportovní klub Buštěhrad z.s. | Všechna práva vyhrazena |
Andrew85@seznam.cz
Vytvořeno službou
Sklub.cz